Міжнародний день музики

Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій.

За даними проекту DilovaMova.com, вперше Міжнародний день музики провели 1-го жовтня 1975-го року. Засновником цього прекрасного Дня виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній і поважній організації ЮНЕСКО. На 15-й Генеральній асамблеї IMC, проведеної в 1973-му році в Швейцарії, місто Лозанна, було прийнято відповідне рішення. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики були присутні багато музикантів і композиторів, наприклад, Дмитро Дмитрович Шостакович, діячі міжнародних музичних організацій і товариств. Сер Ієгуді Менухін, голова IMC і його заступник Борис Ярустовський, звертаючись з листом до членів Міжнародної музичної ради 30-го листопада 1974-го року і окреслюючи цілі цього Дня для міжнародного співтовариства, підкреслювали важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами, обмін досвідом та розвиток культур, взаємне поважне ставлення до різноманітних естетичних цінностей один одного, а також активне поширення музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.

З музикою наше людство знайоме з давніх часів. На світі знайдеться небагато людей, які зовсім байдужі до музики. Це мистецтво має величезний потенціал і багатьом композиторам донині вдається виражати через неї не тільки стан своєї власної душі, але й передавати атмосферу навколишнього, повного почуттів і переживань складного внутрішнього світу взаємин людини і природи. Вона скрашує життя людей, змушує їх радіти і співпереживати, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань наших власних струн душі.

 

Щорічно, цей Всесвітній день, День прекрасного і дивовижного світу музичного мистецтва відзначається проведенням чудових концертів та концертних програм, за участю кращих художніх колективів, музикантів та артистів. Повсюдно звучать безцінні твори і шедеври, що стали надбанням світової музичної культури. Музика ніколи не старіє, вона дозволяє нам доторкнутися не тільки до часів їх авторів, але і заглянути в наше майбутнє, відчути автентичність цього моменту. З Міжнародним днем музики!2 жовтня в Музичанській школі відбулася загальношкільна тематична лінійка "Премудросте земна, бібліотеко...", яка була підготовлена разом з учнями 7-А класу. Лінійка присвячена Всесвітньому дню бібліотек та відкриттю Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя".

План

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

п/п

Назва заходу

Дата проведення

Відповідальні

1

  «Премудросте земна, бібліотеко…» загальношкільна тематична лінійка приурочена Всеукраїнському дню бібліотек та  відкриттю Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

02.10.17

Пантюк В.О. та учні 7-А класу

2

Екскурсія першокласників до шкільної бібліотеки «Книжкове містечко»

03.10.17

Пантюк В.О.

класоводи

 

3

Поновлення стенда «Бібліотека інформує» тематичними матеріалами «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» до Місячника шкільних бібліотек

04.10 17

Пантюк В.О.

4

 «Збережемо ліс – легені планети» проведення акції по збору макулатури для придбання необхідних підручників

02.10. – 10.10.17

Пантюк В.О. та класні керівники

5

   Рейд-перевірка збереження шкільних підручників

На протязі місяця

Пантюк В.О. і бібліотечний актив

 

6

Провести огляд книг до Дня українського козацтва «Славне козацьке військо», 5, 6 класи

12.10.17

 

7

Презентація для старшокласників «Просвітницька функція шкільної бібліотеки щодо формування здорового способу життя в контексті заповіді        В. О.Сухомлинського «Духовне здоров’я дитини»

15.10.17

Пантюк В.О. класні керівники

8

Презентації книжок, журналів, що популяризують здоровий спосіб життя

17.10.16

Пантюк В.О.

9

Бібліотечні відео-уроки про здоровий спосіб життя для учнів початкової школи

На протязі місяця

Пантюк В.О.

класоводи

10

Тематична виставка «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття»

26.10.17

Пантюк В.О.