135 років від дня народження Корнія Івановича Чуковського  

31 березня 1882 в Санкт-Петербурзі народився чудовий дитячий письменник Корній Іванович Чуковський, автор безлічі казок, які ви пам'ятаєте напам'ять, навіть якщо у вас немає дітей.

Біографія його описана в різних джерелах і їм самим в автобіографічній повісті «Срібний герб». У ній значиться, що ім'я Корнія Івановича Чуковського при народженні - Микола Васильович Корнейчуков. Його батьком був Еммануїл Соломонович Левенсон, в сім'ї якого жила прислугою мати Корнія Чуковського - полтавська селянка Катерина Йосипівна Корнейчук. Батько залишив їх, і мати переїхала до Одеси. Письменник довгі роки страждав від того, що був «незаконнонародженим». У п'ятому класі його відрахували з гімназії через низького походження ...

У 1901 році з'явилася його перша стаття в газеті «Одеські новини». Він писав статті на найрізноманітніші теми - від філософії до фейлетонів. У 1903 році Корній Іванович вирушив до Петербурга з твердим наміром стати письменником. Він їздив по редакціях журналів і пропонував свої твори, але скрізь отримав відмову. Це не зупинило Чуковського. Він познайомився з багатьма літераторами, звик до життя в Петербурзі і знайшов-таки собі роботу - став кореспондентом газети «Одеські новини», куди відправляв свої матеріали з Петербурга. «Одеськими новинами» він був відряджений до Англії в якості кореспондента. У 1904 році Чуковський повернувся до Росії і став літературним критиком, друкуючи свої статті в петербурзьких журналах і газетах. У 1916 році Чуковський став військовим кореспондентом газети «Мова» у Великобританії, Франції, Бельгії.

Даний етап біографії не може виявити в Чуковському задатків дитячого письменника. До цього часу він здобув популярність і визнання як літературний критик і журналіст.

Що ж змусило письменника на етапі певних життєвих досягнень і успіхів звернутися до дитячої творчості?

З біографії: дало поштовх пропозиція від М. Горького в 1917 р стати керівником дитячого відділу видавництва «Парус». Тоді ж він став звертати увагу на промову і обороти маленьких дітей і записувати їх, вивчати дитячу психологію. Одного разу Чуковському треба було скласти альманах «Жар-птиця». Це була звичайна редакторська робота, але саме вона стала причиною народження дитячого письменника. Написавши до альманаху свої перші дитячі казки «Курча», «Доктор» і «Собаче царство», Чуковський виступив в абсолютно новому світлі. Його роботи не залишилися непоміченими. А.М. Горький вирішив випустити збірки дитячих творів і попросив Чуковського написати поему для дітей до першої збірки. Чуковський спочатку дуже переживав, що він не зможе написати, оскільки ніколи раніше цього не робив. Але допоміг випадок. Повертаючись в поїзді до Петербурга з хворим сином, він під стукіт коліс розповідав йому казку про крокодила. Дитина дуже уважно слухав. Минуло кілька днів, Корній Іванович вже забув про той епізод, а син запам'ятав все, сказане тоді батьком, напам'ять. Так народилася казка «Крокодил», опублікована в 1917 році. З тих пір Чуковський став улюбленим дитячим письменником.

Чуковський - батько чотирьох дітей: Миколи, Лідії, Бориса і померлої в дитинстві Марії (Мурочки), якій присвячено багато його дитячі вірші.

В основі його творів лежить безмежна любов до дітей. Він добре знав і розумів їх. Письменник зумів зберегти в собі ту дитячу безпосередність, яка дозволила йому мовою, зрозумілою дітям, і в близьких їм образах малювати чудові словесні картинки: рідні та запам'ятовуються, що ведуть у захоплюючий великий світ без нудних моралей і наданих нотацій. У моїй родині ці вірші пройшли через чотири покоління і займають на книжкових полицях чільне місце в очікуванні наступних.

У чому секрет популярності і «живучості» його дитячих творів?

Хто краще «Мойдодира» без утомливих нотацій може розповісти дітям про важливість особистої гігієни? Чудово закріплює матеріал уроку чистоти «Федорина горі».

А «Айболить»? Як часто не вистачає нам сьогодні образу доброго чарівника в особі доктора.

«Слава, слава Айболиту!

Слава добрим докторам! »

«Телефон» - сучасно і актуально, навіть, завдяки стільниковим телефонам, сучасний і актуальний, ніж за часів Чуковського.

 

«І така дребедень