День святителя Миколи Чудотворця

Святитель Миколай вважається покровителем мандрівників та мореплавців. І є одним з найбільш шанованих святих в православному світі.

Святитель Микола, що жив у III-IV століттях, прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Святитель Миколай вважався «всіх передміхурова і заступником, всіх скорботних утішником, всіх сущих в бідах притулком, благочестя стовпом, вірних поборником». Християни вірять, що і сьогодні він робить безліч чудес на допомогу тих, що моляться йому людям.

Здійснюючи паломництво в Єрусалим, Микола Чудотворець на прохання зневірених подорожніх молитвою заспокоїв розбурхане море. Утримавши меч ката, святий Миколай врятував від смерті трьох людей, невинно засуджених користолюбним градоначальником.

Зверталися до нього не тільки віруючі, але і язичники, і святитель відгукувався своєю незмінною чудний допомогою всім, які шукали її. У спасаємось ним від тілесних бід він порушував каяття у гріхах і бажання виправити своє життя.

За своє земне життя він зробив таке безліч добрих справ на славу Божу, що їх не перерахувати, але серед них є одне, яке відноситься до числа чеснот і до того, що було підставою їх вчинення, що рухало святителя на подвиг, - його віра, дивовижна, сильна, ревна.

Святитель Микола помер в середині IV століття в глибокій старості. За церковним переданням, мощі святого збереглися нетлінними і виділяли чудове миро, від якого зцілилось безліч людей. У 1087 році мощі Миколи Угодника були перенесені до італійського міста Бар (Барі), де знаходяться дотепер.