День Матері 

День матері почали святкувати українські емігрантки в Канаді в 1928 році. Через рік світле свято перейняли також етнічні українки на Галичині. Офіційну ж дату для цього дня встановили нещодавно - лише в 1999 році згідно з Указом третього Президента України Леоніда Кучми. Тепер його святкують щорічно в другу неділю травня.

Шанування Матері в Україні є давньою традицією, що йде своїм корінням в слов'янську епоху. Після приходу християнства поклоніння охоронниці сім'ї і роду тільки посилилося, так як всю вдячність і повагу до жінки-матері почали проявляти через поклоніння Матері Божої. Сьогодні вона вважається заступницею всіх українців.

День матері важливий для кожного з нас, адже мама — наша захисниця, яка все розуміє і все прощає, яка готова любити нас, незважаючи ні на що. Образ матері несемо в собі всі ми — вона з нами завжди, і в радісні дні, і в дні скорботи. Краса материнства і щастя, яке воно несе, оспівується поетами і художниками всіх часів і народів. Адже саме жінка в першу чергу закладає в дітях їх культурний рівень.

Так як святкування в нашій країні Дня матері розпочалося з Галичини, до цього дня найбільші й найвидовищні гуляння відбуваються на території Західної України. Крім того в Україні все частіше можна побачити звичай, властивий американцям. У цей день вони носять на своєму одязі квітку гвоздики. Різнобарвна гвоздика говорить про те, що мати цієї людини жива, а білу гвоздику носять як знак пам'яті.
 

Любіть своїх мам, допомагайте їм, пам'ятайте про них — ніхто не зробить для вас більше, ніж вони, і ніхто не буде з вами так само щирий. Зі святом вас, дорогі наші мами!