День Збройних Сил України 

День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Встановлений постановою ВРУ 1993 року, не є неробочим днем. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України».

Відзначається урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественною літургією. У війську проходять урочисті збори, церемонія вручення державних нагород та святковий концерт. Ввечері програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів українського війська.

За традицією, кожен рік президент України вітає всіх службовців української армії, відзначаючи значну роль цих людей у підтримці Україною свого незалежного статусу.

Щороку, починаючи з 2009 року до Дня Збройних сил України присуджуються дві премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в розмірі 10 тис.гривень.

Цей день традиційно святкують 6 грудня

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято — День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

Не дивлячись на виниклі економічні та інші труднощі, які випали на долю нової незалежної української держави з розпадом Радянського Союзу, діючому складу українських військових вдалося не лише зберегти високий професіоналізм, боєготовність і хороші армійські традиції, але і стати однією з найсучасніших і боєздатних армій на пострадянському просторі. На сьогоднішній день сили українських миротворців широко затребувані всім світовим співтовариством, що свідчить і про високі технічні можливості, і про довіру до професійної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України.

За даними проекту DilovaMova.com, до складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.

Доблесть і честь солдатів і офіцерів — в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн — надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

День Збройних Сил України  був заснований постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

Проголосивши в 1991 році незалежність, Верховна Рада України у стислі терміни прийняла ряд законодавчих актів, що стосуються військової області. Основні документи — Концепція оборони і будівництва Збройних Сил України, постанова «Про Раду оборони України», закони України «Про оборону України», Військова доктрина України і вище згаданий закон «Про Збройні Сили України» — визначили вектор розвитку ЗС держави на всі наступні роки.

Увага до військової сфери пояснити — незалежна Україна отримала у спадок одну з найбільш потужних угруповань військ у Європі, яка була оснащена ядерною зброєю та сучасними зразками озброєння і військової техніки. Що стосується ядерного оснащення ЗС України, то в першій половині 1990-х років була проведена програма ядерного роззброєння, і на 1 червня 1996 на території України не залишилося жодного ядерного боєзаряду або боєприпасу.

В даний час Збройні Сили України складаються з сухопутних військ, повітряних та військово-морських  сил. Сухопутні війська найбільш численні і включають механізовані і танкові війська, високомобільні десантні війська, ракетні війська і артилерію, а також війська армійської авіації та протиповітряної оборони.

Крім основних родів військ до складу ЗС України входять внутрішні війська, державна прикордонна служба та оперативно-рятувальна служба цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

НД України беруть участь у бойових діях, що розгортаються в гарячих точках: першим досвідом такої участі стала участь підрозділів ЗС України у бойових дії в ході війни в Боснії в липні 1992 року.

У день свята Президент України традиційно виступає з вітальним словом з нагоди святкування, вітає офіцерський і рядовий склад, а також ветеранів ЗС України. У вітальному зверненні незмінно підкреслюється миротворча місія НД України, їх прагнення до стабільності і миру.

Збро́йні Си́ли Украї́ни — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України. 

З'єднання, військові частини і підрозділи Збройних сил України відповідно до закону, в межах, визначених указами Президента України, що затверджуються Верховною Радою України, можуть залучатися до здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану, посилення охорони державного кордону України і виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу України та їх правового оформлення, ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного типу, надання військової допомоги іншим державам, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві та міжнародних миротворчих операціях на підставі міжнародних договорів України та в порядку і на умовах, визначених законодавством України.

Знак учасникам АТО


Нагрудний знак Збройних сил України


Нагрудний знак афганців та миротворців


Нагрудний знак СБ України